Històric de presidents

2010-Actual mandat

  • 29 de juny de 2015 presa de possessió,
    Il·lm. Sr. Josep Poblet i Tous
  • Del 8 de juliol de 2011 al 28 de juny de 2015,
    Il·lm. Sr. Josep Poblet i Tous

2000-2010

  • Del 19 de juliol de 2007 al 7 de juliol de 2011,
    Il·lm. Sr. Josep Poblet i Tous
  • Del 14 de juliol de 2003 al 18 de juliol de 2007,
    Il·lm. Sr. Joan Aregio Navarro

1990-2000

  • Del 30 de juliol de 1999 al 13 de juliol de 2003,
    Il·lm. Sr. Josep Mariné Grau
  • De l'11 de juliol de 1995 fins al 30 de juliol de 1999,
    Il·lm. Sr. Josep Mariné Grau
  • Del 4 de gener de 1993 fins a l'11 de juliol de 1995,
    Il·lm. Sr. Josep Mariné Grau
  • Del 25 de juliol de 1988 fins al desembre de 1992,
    Il·lm. Sr. Joan Maria Pujals Vallvé

1980-1990

  • Del 25 de juliol de 1988 fins al desembre de 1992,
    Il·lm. Sr. Joan Maria Pujals Vallvé
  • Del 15 al 25 de juliol de 1988,
    Il·lm. Sr. Vicenç Lluesma Davos (accidental)
  • Del 14 de juliol de 1987 fins al 15 de juliol de 1988,
    Il·lm. Sr. Josep Gomis Martí
  • Del 8 de juny de 1983 fins al 13 de juliol del 1987,
    Il·lm. Sr. Josep Gomis Martí
  • Del 24 de setembre de 1982 fins al 7 de juny de 1983,
    Il·lm. Sr. Joan Ventura Solé
  • Del 7 de setembre fins al 23 de setembre de 1982,
    Il·lm. Sr. Ramon Aleu Jornet (accidental)
  • Del 14 d'octubre de 1980 fins al 6 de setembre de 1982,
    Il·lm. Sr. Josep Gomis Martí
  • De l'1 d'octubre fins al 13 d'octubre de 1980,
    Il·lm. Sr. Ramon Aleu Jornet (accidental)
  • Del 26 d'abril de 1979 fins al 30 de setembre de 1980,
    Il·lm. Sr. Francisco Cailá Mestre

1970-1980

  • Del 26 d'abril de 1979 fins al 30 de setembre de 1980,
    Il·lm. Sr. Francisco Cailá Mestre
  • Del desembre de 1968 fins al març de 1979,
    Il·lm. Sr. Josep Clua Queixalós

1960-1970

  • Del desembre de 1968 fins al març de 1979,
    Il·lm. Sr. Josep Clua Queixalós
  • Del febrer de 1967 fins al setembre de 1968,
    Il·lm. Sr. Federico Gerona de la Figuera
  • Del setembre de 1966 fins al gener de 1967,
    Il·lm. Sr. Esteban Meseguer Gil (accidental)
  • De l'octubre de 1965 fins a l'agost de 1966,
    Il·lm. Sr. Lluis Pujades de Frias
  • Del gener de 1962 fins al maig de 1965,
    Il·lm. Sr. Antonio Soler Morey
  • De l'abril de 1952 fins al desembre de 1961,
    Il·lm. Sr. Enrique Guasch Giménez

1950-1960

  • De l'abril de 1952 fins al desembre de 1961,
    Il·lm. Sr. Enrique Guasch Giménez
  • Del setembre de 1951 fins al març de 1952,
    Il·lm. Sr. Juan Noguera Salort (Accidental)
  • Del desembre de 1948 fins a l'agost de 1951,
    Il·lm. Sr. Alberto Diaz de Brito i Antiaga

1940-1950

  • Del desembre de 1948 fins a l'agost de 1951,
    Il·lm. Sr. Alberto Diaz de Brito i Antiaga
  • Del maig de 1944 fins al novembre de 1948,
    Il·lm. Sr. José Segú Parés
  • Del gener de 1943 fins a l'abril de 1944,
    Il·lm. Sr. Joaquim de Querol Rius
  • De l'octubre fins al desembre de 1942,
    Il·lm. Sr. Juan Vilanova Montaña
  • De l'octubre de 1939 fins al setembre de 1942,
    Il·lm. Sr. Eusebio Mújica Java

1930-1940

Dictadura franquista (comissió gestora)

  • Del setembre de 1939 fins al setembre de 1942,
    Il·lm. Sr. Eusebio Mújica Java
  • Del maig fins al setembre de 1939,
    Il·lm. Sr. Juan Vilanova Montaña
  • Del 6 de setembre de 1938 fins a l'abril de 1939,
    Il·lm. Sr. José Grego i Grego

Front d'esquerres

  • Del 29 d'abril de 1938 fins al 15 de gener de 1939,
    Sr. Ramon Sanahuja Soler
  • Del 6 de gener de 1937 fins al 29 d'abril de 1938,
    Sr. Joaquim Fort Gibert
  • Del 20 de juliol de 1936 fins al 6 de gener de 1937,
    Sr. Lluís Mestres Capdevila
  • Del 27 de maig fins al 20 de juliol de 1936,
    Sr. Joaquim Fort Gibert
  • Del 2 de març fins al 27 de maig de 1936,
    Sr. Lluís Prunés Sató
  • Del 19 de febrer fins al 2 de març de 1936,
    Sr. Alfred Escrivà Prades
  • Del 8 de gener fins al 19 de febrer de 1936,
    Sr. Albert Talavera Sabater

Bienni negre (governadors militars)

  • Del 4 de desembre de 1934 fins al 8 de gener de 1936,
    Sr. Emilio Vilà Álvarez
  • Del 17 d'octubre fins al 4 de desembre de 1934,
    Sr. Juli Castro Vázquez

Generalitat de Catalunya (comissaris delegats)

  • Del 14 de setembre fins al 13 d'octubre de 1934,
    Sr. Lluís Prunés Sató
  • Del 20 de juny fins al 14 de setembre de 1934,
    Sr. Joan Lluís Pujol Font
  • Del 16 d'octubre de 1932 fins al 20 de juny de 1934,
    Sr. Pere Caballé Llagostera
  • De l'1 de gener fins al 16 d'octubre de 1932,
    Sr. Domingo Piñana Homedes
  • Del 24 d'abril fins al 16 d'octubre de 1931,
    Sr. Ramon Nogués Biset
  • Del maig fins al desembre de 1930,
    Sr. Anselmo Guasch Robusté
  • Del novembre de 1927 fins al gener de 1930,
    Sr. Manuel de Orovio Romeu

1920-1930

  • Del novembre de 1927 fins al gener de 1930,
    Sr. Manuel de Orovio Romeu
  • De l'abril de 1925 fins al juny de 1927,
    Sr. Manuel Guasch Monravá
  • Del gener de 1924 fins a l'abril de 1925,
    Sr. José M. Serrano Garcia
  • De l'agost de 1924 fins al gener de 1924,
    Sr. Anselmo Guasch
  • De l'agost de 1921 fins a l'agost de 1923,
    Sr. Anselmo Guasch
  • Del 26 d'agost de 1919 fins a l'agost de 1921,
    Sr. José Montserrat

1910-1920

  • Del 26 d'agost de 1919 fins a l'agost de 1921,
    Sr. José Montserrat
  • Del maig de 1917 fins al maig de 1919,
    Sr. Pedro Lloret Ordeix
  • Del maig de 1915 fins al maig de 1917,
    Sr. Ramon Vidiella
  • Del maig de 1913 fins al maig de 1915,
    Sr. José Mestres Miquel
  • Del maig de 1911 fins al maig de 1913,
    Sr. Anton Estivill Llorach
  • De l'abril de 1907 fins al maig de 1911,
    Sr. Anselmo Guasch Robusté

1900-1910

  • De l'abril de 1907 fins al maig de 1911,
    Sr. Anselmo Guasch Robusté
  • De l'abril de 1905 fins a l'abril de 1907,
    Sr. Juan Villá Bassa
  • Del 20 de gener de 1905 fins a l'abril de 1905,
    Sr. Victor J. Olesa
  • De l'abril de 1903 fins al 20 de gener de 1905,
    Sr. Estanislao Tell
  • De l'abril de 1901 fins al gener de 1903,
    Sr. Juan Huguer
  • De l'octubre de 1900 fins a l'abril de 1901,
    Sr. Victor J. Olesa
  • Del novembre de 1989 fins a l'octubre de 1900,
    Sr. Fernando de Querol

1890-1900

  • Del novembre de 1989 fins a l'octubre de 1900,
    Sr. Fernando de Querol
  • Del novembre de 1896 fins al novembre de 1898,
    Sr. Javier Rabassa
  • Del novembre de 1894 fins al novembre de 1896,
    Sr. Fernando de Querol
  • Del novembre de 1893 fins al novembre de 1894,
    Sr. Antón de Magriña
  • De l'1 de gener fins al novembre de 1893,
    Sr. Fernando de Querol
  • De l'1 de novembre fins al 30 de desembre de 1892,
    Sr. Carlos Roig
  • De l'1 de novembre de 1891 fins al novembre de 1892,
    Sr. José Orga
  • De l'1 de gener fins a l'octubre de 1891,
    Sr. José Batlle Vidal

1880-1890

  • De l'1 de novembre de 1888 fins al desembre de 1890,
    Sr. Manuel Valls Vaquer
  • Del 5 de novembre de 1884 fins al novembre de 1888,
    Sr. Antonio Sotorras Vilanova
  • Del 2 de gener de 1883 fins al novembre de 1884,
    Sr. Lluis de Jover
  • Del 16 de juny de 1882 fins al gener de 1883,
    Sr. Juan Casagualda
  • Del 26 de novembre de 1881 fins al juny de 1882,
    Sr. Antonio Sotorras Vilanova
  • Del 22 de març de 1881 fins al novembre de 1881,
    Sr. Lluis de Joves
  • Del 4 de febrer de 1877 fins al març de 1881,
    Sr. Antonio Sotorras Vilanova

1870-1880

  • Del 4 de febrer de 1877 fins al març de 1881,
    Sr. Antonio Sotorras Vilanova
  • Del 16 de gener de 1875 fins al febrer de 1877,
    Sr. Plácido M. Montoliu
  • Del 2 de gener de 1875 fins al 16 de gener de 1875,
    Sr. Antonio Sotorras Vilanova
  • Del 5 de març de 1874 fins al gener de 1875,
    Sr. R. Miró i Sol
  • Del 1 de juliol de 1873 fins al març de 1874,
    Sr. Antonio Estivill
  • Del 4 de novembre de 1872 fins al juliol de 1873,
    Sr. Antonio Kies
  • Del 14 d'abril de 1871 fins al novembre de 1872,
    Sr. Juan Palau Generés
  • El 17 de febrer de 1871 és nomenat president de la Diputació Provincial , segons la Llei de 10 d'agost de 1870, el diputat
    Sr. Manuel Bes Hediguer
  • El 16 de juny de 1869 és nomenat president de la Diputació , el governador civil de la província,
    Sr. Juan Manuel Martínez

1860-1870

  • El 16 de juny de 1869 és nomenat president de la Diputació, el governador civil de la província,
    Sr. Juan Manuel Martínez
  • El 22 de desembre de 1868 és nomenat president de la Diputació, el governador civil de la província,
    Sr. Feliciano Herreros de Tejada
    Designat vicepresident el 9 de febrer de 1869, el diputat
    Sr. Pere Massià
  • El 10 d'octubre de 1868 és nomenat president de la Junta Revolucionaria, el governador civil de la província,
    Sr. Josep Gassol Porta
    Designat vicepresident, el diputat,
    Sr. Mariano Rius Montaner

Per a informació sobre els presidents provincials anteriors, consulteu la Guia de l'Arxiu General de la Diputació

Galeria d'imatges